Inscenizacja Oblężenia malborka 2023

Inscenizacja nawiązuje do wydarzeń z 1410 roku, kiedy to wojska polsko – litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły szturmem natarły na malborską warownię. Jaki był dalszy bieg wydarzeń tej niezapomnianej walki? Czy zakonowi krzyżackiemu udało się odeprzeć atak króla? Dowiemy się tego przy blaskach pochodni przenosząc się w średniowieczny klimat widowiska…

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia inscenizacji Oblężenia Malborka i przeżycia niezapomnianych emocji związanych z wyjątkową historią miasta, walkami członków bractw rycerskich i pokazami życia średniowiecznego. Już 21 i 22 lipca – tylko w Malborku.

 

 

Atrakcje i zabawa dla całej rodziny

Macie ochotę zostać świadkami historycznej epopei, która w 1410 roku znalazła swój finał pod murami malborskiego zamku? Okazja do tej fascynującej podróży w czasie już niedługo. Od 21 do 23 lipca 2023 malborska twierdza zamieni się w tętniące życiem średniowieczne miasto, a wieczorami w miejsce widowiskowej bitwy, która na zawsze znalazła miejsce w historii.

 

  • Warsztaty kaligrafii

  • Mała zbrojownia

  • Jarmark Rzemiosła

  • Obóz wielkiego mistrza

  • Gród dziecięcy – strefa zabaw dla dzieci

 

Mapa Oblężenia Malborka 2022

Sprawdź ubiogłoroczny rozkład atrakcji. Wkrótce aktualna Mapa Oblężenia Malborka

Zwiedzanie Zamku i Malborka z Audioprzewodnikiem podczas Oblężenia Malborka 2023

21-22 Lipca 2023 – Zapraszamy wszystkich do wizyty podczas Oblężenia Malborka 2023 i przeżycia niezapomnianych emocji związanych z wyjątkową historią miasta, walkami członków bractw rycerskich i pokazami życia średniowiecznego.